Dla Ludzi: POMOC

Czerwiec’23 Dla Dzieci w Kryzysie Psychicznym

Kochani, dziś Dzień Dziecka, nie mogło się więc obyć bez wpisu pomocowego na rzecz dzieci! : ) Zapraszam Was dzisiaj jak i przez cały czerwiec do włączenia się w akcję #DzisPracujeDlaDzieciakow, która ma na celu wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym.

„Dzieciństwo” – godziny spędzone na podwórku, zabawy na trzepaku, radość, wolność i beztroska… Takie dzieciństwo jest obrazem przywołującym wielki uśmiech na twarzy, jednak są dzieci, którym w ich życiu, w ich świecie nie jest do śmiechu, a codzienność zamiast radości przynosi lęk, samotność i odrzucenie…

Wyniki podawane przez Komendę Główną Policji są zatrważające – w samym 2022 roku aż 2093 młodych ludzi próbowało odebrać sobie życie, a 150 podjętych prób zakończyło się śmiercią… Od lat eksperci ostrzegają, jak drastycznie rośnie liczba dzieci dotkniętych kryzysem psychicznym. 

Dzięki akcji #DzisPracujeDlaDzieciakow, polegającej na przekazaniu dniówki swojej pracy, możemy przyczynić się do tego, by młodzież i dzieci wiedziały, że nawet z najtrudniejszymi myślami nie są same, że powinny zwracać się o pomoc, by wiedziały także, gdzie tej pomocy szukać.

Pomóżmy im przezwyciężać strach przed mówieniem o swoim zdrowiu psychicznym. Nie zwlekaj, klikaj i pomagaj!!!