Dla Ludzi: POMOC

Grudzień’22 dla Najmłodszych Pacjentów UCK w Gdańsku

Grudzień to dla mnie zawsze miesiąc intensywnie „pomocowy” : ) Z pewnością takiemu nastawieniu sprzyjają Święta Bożego Narodzenia – nastrój i tradycje z nimi związane nawiązują właśnie do ludzi w potrzebie. Tak naprawdę pomoc drugiemu człowiekowi jest największym prezentem dla nas samych. Czy to biorąc pod uwagę naszą sferę duchową (wiarę) czy też samo sumienie. Myślę, że każdy z nas włączając się w jakąkolwiek akcję charytatywną albo pomagając na własną rękę, niejednokrotnie poczuł tą lekkość na duchu i radość w sercu. To cudowne uczucie i bardzo piękne z punktu widzenia człowieczeństwa.

Kochani, tym bardziej więc w grudniu zachęcam Was do udziału w akcjach pomocowych! A mieszkańców Gdańska jak i Trójmiasta oraz okolic chciałabym zaprosić do udziału w Świątecznej Zbiórce Prezentów dla Najmłodszych Pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Zbiórka trwa do 9 grudnia 2022 w UCK (na parterze budynku nr 13 przy ul. Dębinki 7 w Gdańsku) oraz do 8 grudnia 2022 w moim Punkcie Przedszkolnym Lisa Rudosława w Gdańsku.

Co zbieramy? Wszelkie zabawki, gry i przybory szkolne. Wyłącznie nowe rzeczy. Ze względów higienicznych nie są przyjmowane pluszaki oraz ze względów zdrowotnych nie należy dostarczać słodyczy. Szczegóły na temat akcji doczytacie tutaj.

Po zakończeniu zbiórki studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wręczą upominki dzieciom – pacjentom spędzającym świąteczny, grudniowy czas w szpitalu klinicznym. Jeszcze raz serdecznie zapraszam i liczę na Wasze – mimo zimowej aury – rozgrzane do czerwoności serducha!!! : )