Dla Ludzi: POMOC

Luty’21 Dla Szymonka

Po raz kolejny, z początkiem roku zamieszczam post dla Szymonka – dzielnego chłopca, który każdego dnia udowadnia światu, że jest prawdziwym rycerzem… Znam jego wspaniałych Rodziców i Braci, którzy razem z nim walczą o „lepsze jutro” dla całej rodziny. A nie jest łatwo, gdy wciąż drugim domem Szymka jest szpitalny oddział…

Niegdyś już pisałam na moim blogu, z jakimi problemami dokładnie się zmagają. Dziś chciałabym zacytować piękny post bliskiej im osoby, który wspaniale obrazuje całą sytuację i potrzebę pomocy…

„Szymek, to najdzielniejszy mały rycerz jakiego poznałam kilka lat temu. Miał wtedy niespełna 3 latka i wiele już przejść za sobą. Życie Go nie oszczędza, a los zsyła Mu coraz to nowe, nieznane jeszcze choroby. Szymon z ich powodu bardzo cierpi, ale potrafi się cieszyć z najmniejszej rzeczy. Nawet nie macie pojęcia jak bardzo można się wzruszyć, gdy w telefonie słychać Jego głos, albo na filmiku można zobaczyć wielką radość z najmniejszego prezentu. Gdy można usłyszeć od Niego Ciociu jesteś miłością mojego życia, bo chwilę wcześniej wysłuchałaś Jego opowieści o dinozaurze, który był w Dinoparku i wspomniałaś, że zawsze będziesz Go bronić przed złymi potworami. Do końca życia będę dziękować za to, że kiedyś ten mały chłopiec stanął wraz ze swoją rodziną na mojej drodze.

Jego Rodzice Iza i Mariusz to bardzo dobrzy, życzliwi i empatyczni ludzie. W swoim domu zgromadzili tyle cierpienia, chorób i strachu o życie, że mogliby obdarzyć tym pół planety, a jednak zawsze, ale to zawsze potrafią dostrzec pozytywną stronę ich nieszczęścia.

Uwielbiam moje dłuuuugie rozmowy z Izą, choć często zaczynają się i kończą nienajlepszymi informacjami o stanie zdrowia Szymka, Jasia czy pozostałej trójki, to zawsze też pojawia się chwila na uśmiech lub śmiech przez łzy. Obie jesteśmy najdelikatniej rzecz ujmując szalone i choćby padał na nas deszcz potrafimy pokazać innym, że na naszej plaży świeci słońce i gra muzyka.

Mariusz to zapalony wędkarz i grzybiarz, ale też pracuś. Choć mało i rzadko śpi, zawsze gotów jest pomóc innym. W pracy ogląda świat z wysoka i czasem zazdroszczę Mu tego jak piękne widoki może podziwiać pracując.

Jaś to prawie dorosły mężczyzna z bardzo indywidualnym podejściem do życia. Choroby, które ma zweryfikowały Jego niektóre plany, ale Jaś odnalazł się i w tej sytuacji. On jeszcze kiedyś pokaże światu na co Go stać.

Rysiu to bardzo zdolny student, który po pół roku wie, że dokonał na tą chwilę najlepszego wyboru jakiego mógł dokonać wybierając kierunek studiów. Odnalazł się na UG doskonale i nie chciałby tego zmieniać. Jest cholernie ambitny i ocena 4+ z kolokwium w żaden sposób Go nie zadowala. Jego sposób bycia i usposobienie sprawia, że gdy zaczynasz z nim rozmawiać, czujesz się jakbyś rozmawiała z kolegą. Możesz poruszyć każdy temat, pośmiać się, a nawet chyba popłakać. Mam wrażenie, że życie zaczyna mu wynagradzać minione lata i oby tak było.”

Kochani, dziś 1 lutego, a więc wkrótce czekają nas nowe rozliczenia podatkowe. Podarujcie swój 1% dla Szymonka – dla Niego i jego Rodziców, naprawdę ma to ogromne znaczenie. Bądźcie z Nimi również w tym roku! Po szczegółowe informacje nt. tej akcji zapraszam Was na Facebook’ową stronę „Pomoc dla Szymka”:

https://www.facebook.com/pomocSzymonkowi/

Aby przekazać 1% swojego podatku, należy podać w rozliczeniu PIT – w polu przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) – numer KRS: 0000037904 wraz z informacją uzupełniającą: 26440 Matysek Szymon

By pomóc Szymonkowi w walce o zdrowie i życie, można również przekazać darowiznę na numer konta Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, której Szymek jest podopiecznym:

ALIOR BANK S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

tytułem: 26440 Matysek Szymon darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Do dzieła Moje Drogie Anioły!!! : )

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + eighteen =