Dla Ludzi: POMOC

Luty’23 Dla Kolejnej Mobilnej Łazienki Ubogich w Gdańsku

Moi Drodzy o Wielkich Serduchach, po raz pierwszy na swoim blogu o wspaniałej inicjatywie Mobilnej Łazienki dla Ubogich napisałam prawie rok temu, a dokładnie w maju 2022 r.  Choć zbiórka rozpoczęta wiosną ubiegłego roku jeszcze się nie zakończyła, dzięki pomocy ludzi dobrej woli (również poza zbiórką internetową), udało się rozpocząć działalność mobilnej łazience w moim rodzinnym Gdańsku.

Wspaniali ludzie zaangażowani w to dzieło pomocy, poświęcając swój czas i zupełnie za darmo odmieniają życie ludzi mieszkających na ulicach. W mobilnej łazience kąpane są osoby w najtrudniejszych stanach. Ludzie odzyskują godność, chęć do życia, potrzebę działania i co najważniejsze – chęć zmiany życia. 

Okazało się jednak, że oczekiwania są dużo większe i tą jedną łazienką, wielu osobom nie udaje się pomóc. Chodzi głównie o ludzi samodzielnych, którzy nie mogą skorzystać z kąpieli w miejscu wyznaczonym przez miasto, gdyż przeszkodą jest wskazanie po pomiarze alkometrem. Natomiast organizatorom mobilnej łazienki zależy na tym, aby jak najwięcej osób mogło się wykąpać i otrzymać czystą odzież. 

Dlatego powstał plan utworzenia kolejnej, dwukabinowej mobilnej łazienki, a wraz z tym planem pojawiła się nowa zbiórka i prośba do Was Kochane Anioły o pomoc w zakupie i wyposażeniu nowej przyczepy socjalnej. Działajmy wspólnie, żeby każdy człowiek bezdomny mógł bezpiecznie wsiąść do tramwaju, wejść do sklepu, urzędu, pozałatwiać ważne dla siebie sprawy, nie gorsząc swoim wyglądem czy zapachem mieszkańców i odwiedzających nasze miasto turystów.

Jeśli chcesz dołożyć cegiełkę do przywrócenia godności ludziom, rodzinom, miastu – KLIKNIJ i wpłać dowolną kwotę, a także udostępnij informację w mediach społecznościowych – po prostu działaj!!!