Dla Ludzi: POMOC

Maj’22 Dla Mobilnej Łazienki Ubogich w Gdańsku

Kochane Moje Anioły – szczególnie „rodzime” Anioły z Gdańska! : ) W końcu w naszym mieście powstał niesamowicie potrzebny projekt pomocy osobom w kryzysie bezdomności – to projekt mobilnej łazienki dla ubogich, którego realizację nadzoruje znajomy mojego męża i organizator zbiórki na portalu Pomagam.pl – Piotr.

Po nieudanych staraniach zorganizowania lokalu w Śródmieściu Gdańska przeznaczonego na cel pomocy ubogim, powstał pomysł stworzenia przyczepy socjalnej, przystosowanej do wykonywania w niej czynności pielęgnacyjno-kąpielowych w plenerze, ale nie tylko – mobilny lokal ma stanowić także punkt plenerowych spotkań ewangelizacyjnych z osobami potrzebującymi wsparcia duchowego i przemiany duchowej, z możliwością otrzymania posiłku, odzieży i innych najpotrzebniejszych rzeczy. Opiekunem duchowym tego projektu jest ks. Damian z mojej rodzinnej parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Orunii, który jest również duszpasterzem ośrodka dla mężczyzn w kryzysie bezdomności.

Czasu na zebranie odpowiedniej kwoty jest już niewiele, gdyż firma, która podjęła się produkcji przyczepy, wyznaczyła termin jej odbioru na 1 sierpnia 2022 r. Nie zwlekajmy zatem i pomóżmy zrealizować ten wspaniały pomysł, przyczyniając się tym samym do bardzo potrzebnej inicjatywy pomocowej w naszym mieście.

Chcesz przywrócić godność ludziom, rodzinom, miastu? Kliknij i wpłać dowolną kwotę, udostępnij informację w mediach społecznościowych – działaj!!!