Dla Ludzi: POMOC

Maj’23 Dla Huberta

Hubert to 15-letni chłopak z Gdańska, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Urodził się z martwicą mięśni i skóry na lewym przedramieniu i jeszcze jako niemowlę przeszedł skomplikowaną operację usunięcia mięśni, prostowników oraz martwej skóry, a następnie wszczepienia sztucznej skóry, tzw. integry  jak i skóry z jego głowy. Aktualnie Hubert jest po 10 operacjach ręki (usuwanie martwych mięśni i skóry, ustawianie nadgarstka), a to nie wszystkie problemy zdrowotne. Chłopiec ma również krótszą nogę. Z tego powodu przeszedł także operację krótszej kończyny dolnej. Było to niezbędne, gdyż prawa nogą rośnie wolniej niż lewa, co w przyszłości skutkowałoby nie tylko problemami z poruszaniem się, lecz również kłopotami z całą sylwetką oraz silnymi bólami kręgosłupa. Hubert jest dzieckiem niedowidzącym (na prawe oko) oraz jest leczony farmakologicznie, ponieważ zmaga się z padaczką.

Mimo wszystko, jest bardzo dzielnym chłopcem, który każdego dnia udowadnia, że niemożliwe dla niego nie istnieje. Obecnie, Hubert koniecznie potrzebuje operacji polegającej na założeniu aparatu wydłużającego przedramię o 6 cm w 100 dni. Tak trudną operację można wykonać jedynie u Dr Dror Paley’a z Paley European Instytut. Jej koszt to 400 000 zł… dlatego niezbędne jest nasze wsparcie! Do dzieła Kochani!!!

Wsparcia możecie udzielić poprzez stronę Pomagam.pl lub poprzez stronę fundacji Otwarte Ramiona, której chłopiec jest podopiecznym.