Dla Ludzi: POMOC

Marzec’23 dla Dzieci z Ukrainy

Kilka dni temu minął rok od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Przez ten czas wojennych działań zginęło kilkaset ukraińskich dzieci, a wiele zostało rannych lub okaleczonych na całe życie. Nawet u tych, które uniknęły obrażeń fizycznych, wojenna przemoc pozostawiła głębokie rany w psychice. Poczucie straty i ciągłego zagrożenia towarzyszy im każdego dnia. Wiele z nich przeżyło strach ucieczki i musi odnaleźć się w nowym środowisku – w obcym kraju. Te które pozostały na Ukrainie żyją w ciągłej niepewności. Narażone na śmierć, głód, zimno, przemoc.

Rok wojny odebrał dzieciom wszystko, co znały: 365 dni lekcji, zabaw, urodzin, bajek na dobranoc, śmiechu, szkolnych wspomnień, chwil z rodziną… Pomóżmy, zanim będzie za późno.

Organizacja humanitarna UNICEF Polska wspiera ukraińskie dzieci od pierwszych dni wojny. Chroni, leczy, daje nadzieję na przyszłość. Wojna jednak nadal trwa i nasza pomoc jest im wciąż bardzo potrzebna. Dlatego wejdź już dziś na stronę UNICEF Polska i dodając swoją cegiełkę, pomóż przywrócić dzieciom z Ukrainy utracone dzieciństwo.

Razem możemy więcej! : )