Dla Ducha: WIARA

Błogosławieni Miłosierni…

Choć ostatni pandemiczny czas jakoś nie sprzyja mojej wenie do pisania, to w taki dzień jak dziś, jako pasjonatka Bożego Miłosierdzia, nie mogę nie napisać zupełnie nic : ) Przecież dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego!

Dzisiejsza Ewangelia, a także znana mi już pieśń, którą także dziś dane  mi było usłyszeć podczas Mszy św., natchnęły mnie do tego wpisu.

Biorąc pod rozwagę Ewangelię, chciałabym skupić się na trzech zdaniach wypowiedzianych przez Pana Jezusa. Pierwsze dwa skierował do swoich uczniów: „A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».” (J 20, 21-23) – posyłając ich tym samym do pełnienia posługi.

Trzecie zaś skierowane było do jednego z uczniów – Tomasza: „Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».” (J 20, 29)

Oczywiście – jak każda ewangeliczna nauka – powyższe zdania Pana Jezusa skierowane są do nas wszystkich. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Chrystus przypomina nam, że jesteśmy wezwani przez niego do posługi i do przebaczania, a także do głębokiej wiary, która nie potrzebuje oczu – jak św. Tomasz – aby wiedzieć o istnieniu i bliskości Boga! Chrystus pragnie dziś i każdego dnia Tobie i mi błogosławić za to, że nie widząc Go na własne oczy, wierzymy w Niego, a nawet wiemy o tym, że On jest i działa w naszym życiu codziennie. Korzystajmy z tego błogosławieństwa Kochani – im bardziej Jemu zawierzymy, tym więcej i wyraźniej zobaczymy Jego obecność!

Jak wspomniałam na początku, do dzisiejszego wpisu natchnęła mnie – poza Ewangelią – także pieśń. Był to wzruszający utwór „Błogosławieni Miłosierni”, będący jednocześnie hymnem Światowych Dni Młodzieży. Polecam Wam odsłuchanie tego utworu. W refrenie powtarzają się takie słowa:

Błogosławieni Miłosierni

Albowiem oni miłosierdzia dostąpią

Rozważając te słowa hymnu ŚDM, które są przecież przytoczeniem jednego z Ośmiu błogosławieństw wymienionych przez Jezusa podczas Kazania na Górze (Mt 5, 3-12), możemy mieć kolejny powód do radości : ) Pan Bóg błogosławi nam także wtedy, kiedy jesteśmy miłosierni!

Kochani, bądźmy MIŁOSIERNI i to nie od święta, a każdego dnia i zgodnie z Przykazaniem Miłości nie zapominajmy miłować Pana Boga i bliźniego jak siebie samego…

BŁOGOSŁAWIONEJ Niedzieli Miłosierdzia Bożego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × four =