Dla Ciała: MODA

Koszulowa Sukienka w Wersji Sport

Jak już wiecie w modzie lubię nieoczywiste połączenia : ) Dlatego też dzisiejszą propozycją jest biała, koszulowa sukienka, która na pierwszy rzut oka pasuje do wysokich szpilek, może jakichś sandałków na obcasie, a jednak… ubrałam do niej sportowe sneakers’y na grubej podeszwie, będące hitem tegorocznego sezonu wiosna-lato. Żeby nieco podkreślić sportowy styl zestawienia, dodałam – wykonany przez moją mamę – pasek z dwóch taśm (taśmy w paski i taśmy z napisami). Aby jednak typowo sportowych dodatków nie było zbyt wiele, do stylizacji dobrałam jeszcze elegancką, choć nie do końca formalną torebkę ; )

Jak wyszło to połączenie? Co uważacie o dodatkach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach : )))

P.S. Taką koszulową sukienkę możecie wykonać same w domku, wykorzystując do jej uszycia… oczywiście męską, białą koszulę ; )

Koszula powinna być dla nas troszkę luźna w obwodzie pod pachami, powinna być też dość długa. Wystarczy obciąć ją pod pachami, rozpruć troszkę boki, aby zrobić dwie zakładki na wysokości biustu dopasowujące górę do naszej sylwetki, następnie zszyć boki, wykończyć obcięty brzeg ręcznie lub maszynowo oraz doszyć dwa białe ramiączka. Jako ramiączka sukienki mogą posłużyć dwie tasiemki lub ramiączka od biustonosza. Jeśli umiemy szyć na maszynie, wówczas ramiączka, o dowolnej szerokości, można wykonać z resztek materiału przyciętej koszuli. Jeżeli natomiast mamy trochę więcej zdolności krawieckich, możemy pokusić się o wykonanie koszulowej sukienki z takim opadającym na ramiona kołnierzem, jak widzimy na zdjęciach. A jak wykonać sportowy pasek, w sumie już wiecie : ) Dodam tylko, że na końcu paska można doszyć dwa metalowe lub plastikowe kółka do przeplatania paska. Równie dobrze można ich nie doszywać i po prostu przewiązywać się taką taśmą-paskiem w talii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × five =