Dla Ludzi: POMOC

Kwiecień’23 dla Karolinki

W tym wiosennym miesiącu Moje blogowe Anioły skierujmy pomoc ku 19-letniej dziewczynie – Karolinie, która w lutym br. uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Po wypadku została przyjęta do Szpitala Copernicus w Gdańsku na Oddział Intensywnej Terapii z SOR z powodu niewydolności oddechowej oraz zaburzeń świadomości w wyniku urazu głowy. U Karolinki stwierdzono uraz śródczaszkowy, pourazowe krwawienie podpajęczynówkowe oraz rozlany uraz aksonalny mózgu.

Aktualnie dziewczyna przebywa już w domu, ale nadal jest pacjentką leżącą, która nie mówi, posiada niedowład połowiczny prawostronny, afazję globalną i zaburzenia świadomości oraz potrzebuje specjalistycznej opieki. Nie może jeść samodzielnie, jest karmiona dojelitowo przez PEG.

Karolina wymaga długoterminowego leczenia i rehabilitacji, najważniejsze aby była leczona oraz rehabilitowana nieprzerwanie w okresie minimum pierwszego roku od wystąpienia urazu, co oczywiście jest kosztowne, dlatego właśnie stworzono zrzutkę i potrzebne jest nasze wsparcie – DZIAŁAJMY!!!